Přerovská 68, 779 00 Olomouc

+420 585 316 220

info@manek.cz

Hviezdoslavova 41, 627 00 Brno-Slatina

+420 776 195 303

infobrno@manek.cz

Co je to úderník u protlačovací rakety?

Úderník je klíčovým prvkem protlačovací rakety, protože je to právě on, kdo umožňuje protlačovací raketě prorazit materiál a dosáhnout svého cíle.

 

Dá se s klidným srdcem říci, že úderník je Srdcem každé zemní protlačovací rakety. Úderník se pohybuje v pouzdře – těle rakety – a naráží do hlavice. V prostoru mezi úderníkem a pouzdrem je těsnění, jež zabraňuje vnikání nečistot dovnitř rakety. Monolitická konstrukce úderníku eliminuje možnost jeho poškození v důsledku překročení provozního tlaku rakety.

 

Jestliže se ale kovový úderník pohybuje v kovovém pouzdře, tedy "kov na kov", dochází k rychlejšímu opotřebení těchto ploch. A jakmile do rakety vnikne nečistota, je situace ještě horší: opracované plochy se poškodí a přestávají těsnit. Raketa má pak při protlaku vyšší spotřebu vzduchu a nižší účinnost, oprava poškozených ploch navíc bývá časově i finančně velmi náročná.

 

U protlačovacích raket TERMA MAX se úderník v pouzdře rakety pohybuje po otěruvzdorných těsnících teflonových páskách. Tyto pásky můžete kdykoliv a hlavně levně vyměnit. Výhodou "teflonové technologie" je zajištění trvalé provozuschopnosti a výkonu raket. Po výměně teflonového vedení raketa opět těsní jako nová.

 

Zemní podvrty TERMA MAX

 

 

A dále si u nás přečtěte

 

Přejít na protlačovací rakety