Přerovská 68, 779 00 Olomouc

+420 585 316 220

info@manek.cz

Hviezdoslavova 41, 627 00 Brno-Slatina

+420 776 195 303

infobrno@manek.cz

Co je to zemní protlačovací raketa?

Zemní protlačovací raketa je typ rakety navržený k vrtání nebo protlačování země, skály nebo jiných materiálů při budování podzemních tunelů, vrtů nebo podobných infrastrukturních projektů. Zemní protlačovací rakety slouží k bezvýkopové instalaci potrubí či kabeláže. Lidově se jim říká "krtek", protože v půdě vytlačují tunel. Na trhu existuje celá řada typů, které se liší parametry, jako je průměr, délka a výkon rakety.

 

Takto vypadá protlačovací raketa

 

Takto vypadá protlačovací raketa

 

 

Protlačovací raketa je obvykle vybavena speciálními hlavicemi nebo nástroji pro průchod přes různé typy půdy. Použití zemních protlačovacích raket může být efektivní alternativou k tradičním metodám vrtání, zejména v oblastech, kde je potřeba minimalizovat rušení povrchu nebo prostředí.

 

Zemní protlačovací rakety tak jsou nezbytným pomocníkem pro pokládky vodovodních a kanalizačních přípojek, zatahování chrániček elektroinstalací nebo zarážení ocelového potrubí. Před výběrem vhodné protlačovací rakety musíte zvážit, je její účel a jak velký otvor potřebujeme protlačit. Důležitými vlastnostmi jsou také výkon a životnost rakety.

 

Zemní protlačovací rakety tedy v zemi vytvářejí kompaktní otvor, který umožňuje stavebníkům instalovat podzemní potrubí bez narušení povrchu.

 

 

 

A dále si u nás přečtěte

 

Přejít na protlačovací rakety