Přerovská 68, 779 00 Olomouc

+420 585 316 220

info@manek.cz

Hviezdoslavova 41, 627 00 Brno-Slatina

+420 776 195 303

infobrno@manek.cz

Co jsou to antivibrační elementy u protlačovací rakety?

Z konstrukčího hlediska je zemní raketa TERMA tvořena masivním monolitickým úderníkem s antivibračními prvky, které produlužují její životnost při zachování vysokého výkonu.

 

Antivibrační elementy u protlačovací rakety jsou zařízení nebo součásti navržené k absorpci vibrací a otřesů, které mohou vznikat během prorážení překážky. Tyto vibrace a otřesy mohou být způsobeny různými faktory, jako jsou například nepravidelnosti terénu nebo nárazy rakety na různé překážky v zemině.

 

Antivibrační prvky jsou zpravidla umístěny na klíčových místech rakety, jako jsou motory, elektronika nebo řídící mechanismy, aby minimalizovaly přenos vibrací na tyto citlivé součásti. Mohou to být například:

  1. Olejové nebo pneumatické tlumiče: Tyto tlumiče jsou navrženy k absorbci vibrací a otřesů prostřednictvím tlakového nebo olejového systému, který pohlcuje a tlumí pohyby rakety.

  2. Pružiny nebo gumové podložky: Pružiny a gumové podložky mohou být použity k izolaci citlivých součástí rakety od vibrací a otřesů tím, že absorbují a tlumí tyto pohyby.

  3. Aktivní tlumící systémy: Některé moderní rakety mohou být vybaveny aktivními tlumícími systémy, které používají senzory a řídící mechanismy k automatickému vyvažování a tlumení vibrací během prorážení.

Antivibrační prvky jsou důležitou součástí konstrukce protlačovacích raket, protože pomáhají chránit citlivé součásti a zajišťují, že raketa je schopna dosáhnout svého cíle s minimálním rizikem poškození.

 

 

 

 

A dále si u nás přečtěte

 

Přejít na protlačovací rakety